Bez kategorii

Patent żeglarski mazury

Patent żeglarski Mazury staje się coraz bardziej pożądaną rzeczą wśród użytkowników. Tak, bowiem żeglarstwo cieszy się coraz większą popularnością wśród wielu osób. Nie tylko wśród osób dorosłych, ale nawet wśród młodzieży. Coraz częściej organizowane są obozy żeglarskie, które umożliwiają młodzieży powyżej 14 roku życia, zdobycie pierwszych patentów.

Wróćmy jednak do tego, jaki patent żeglarski Mazury można zdobyć i jakie są wymagania odnośnie tego. W naszym kraju obowiązują trzy podstawowe patenty: Żeglarz jachtowy, Sternik jachtowy oraz Kapitan jachtowy. Te dwa ostatnie to patenty, które przeznaczone są już dla prawdziwych “wilków morskich”, które chcą żeglować w szczególności poza jeziorami, np. na Morzu Bałtyckim. Warto wiedzieć, że w tej kwestii obowiązują odpowiednie przepisy prawne, które należy dopełnić, jeżeli chcemy móc ze spokojem żeglować.

Żeglarz jachtowy to patent żeglarski Mazury, który umożliwi żeglowanie po polskich jeziorach. W szczególności, jeżeli jest tu mowa o Mazurach. W końcu dla wielu żeglarzy jest to prawdziwa mekka, gdzie można wypożyczyć jacht, czy też wyrobić potrzebny patent. Aby móc wyrobić ten patent trzeba mieć – wspomniane już wcześniej – minimum 14 lat. Do tego należy posiadać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania żeglarstwa.Osoba chętna do zdobycia patentu musi przejść odpowiednie szkolenie oraz zaliczyć egzamin przed Komisją Egzaminacyjną. Nie trudno jest zdobyć taki patent, ale należy posiąść odpowiednią wiedzę, aby być pewnym tego, że uda się w poprawny sposób egzamin zdać. Żeglowanie będzie nam sprawiało ogromną satysfakcję.