Bez kategorii

Czy lepiej kupować, a może wynajmować sprzęt budowlany?

Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszył się wynajem sprzętu budowlanego Kraków, ale ciężkiego. Firmy bardzo chętnie wypożyczały dźwigi, koparki czy też nawet żurawie. Jednak od jakiego czasu z oferty najmu także korzystają inwestorzy prywatni, zamawiając nawet bardzo podstawowe elektronarzędzia. Sprawdźmy, czy wynajem sprzętu budowlanego Kraków jest opłacalny, a może lepiej jest zakupić swoje własne maszyny?

Wynajem sprzętu budowlanego będzie się nie zawsze opłacać. W przypadku, gdy mowa o maszynach sporego kalibru, to ciężko jest wymagać, aby firm posiadały je na własność. Żurawie, których zakup to koszt około stu tysięcy złotych, czy też koparki w podobnej cenie, to nie tylko spory koszt, ale także problem z przechowywaniem odpowiednim.

Sprzęt budowlany zajmuje bardzo dużo miejsca i nie każda firma, posiada powierzchnię wystarczającą, aby w sposób prawidłowy je móc składować. Co więcej, problematyczne, okazać się mogą także logistyczne kwestie oraz serwisowanie regularne sprzętu. Mała firma, którą zatrudnimy do pracy nas budową swojego własnego domu, szybciej się zdecyduje na wypożyczanie regularne sprzętu, niż na leasing czy też na zakup maszyn.

Jednak jeśli chcemy realizować samodzielnie swój wymarzony projekt domu, możemy także jako inwestor prywatny wypożyczyć elektronarzędzia podstawowe. Wśród ofert znajdziemy bez problemu betoniarki, młoty pneumatyczne, ale także przeróżna maszyny do procesu szlifowania czy też osuszacze.

Jak widać można skorzystać z każdej opcji. Zależnie od naszej sytuacji musimy podjąć decyzję ostateczną.