Bez kategorii

Uchwyt na narty

Jak wziąć ze sobą narty na wyjazd w góry w okresie ferii zimowych? To zagadnienie może zastanawiać każdego, kto, organizując wyjazd na stok, zastanawia się nie jedynie nad metodą zabezpieczenia własnego sprzętu, jednak w ogóle nad metodą przejazdu w góry. Niezwykle docelowym środkiem przejazdu jest niewątpliwie pojazd, jakim bez potrzeby trudnego przesiadania się dotrzesz dokładnie do miejsca zimowego pobytu. Jeżeli także zaopatrzysz samochód w uchwyt na narty na belki, pewnie weźmiesz ze sobą sprzęt narciarski całej rodziny. Konkretne rodzaje różnią się nie jedynie wyglądem, do jakiego wytwórcy przykładają teraz dużą uwagę, jednak co istotniejsze wartościami aerodynamicznymi.

Pewnie na dachu

Wyjściem zastępczym dla transportu nart wewnątrz pojazdu są boxy dachowe i umieszczane też na dachu określone uchwyty. W obu wypadkach wymagane jest posiadanie bagażnika bazowego (wydatek na poziomie paruset złotych), na jakim składa się box/uchwyt na narty. Sposób przekazywania nart lub snowboardu odpowiednio dobrać, biorąc pod uwagę planowane konieczności. Istotne jest przede wszystkim to, jak wiele miejsca wymagamy oraz jak nierzadko chcemy jechać w góry.

Bagażnik bazowy – jaki dobrać do pojazdu bez punktów montażu oraz bez relingów?

Wiemy już, jaki bagażnik na relingi połączone i o większej wielkości wynająć/kupić. Co tymczasem w sytuacji, kiedy własny pojazd nie ma fabrycznych relingów? Czy da się w ogóle dostosować do takiego samochodu bagażnik bazowy? Jaki dobrać, by było dopuszczalne umieszczenie na dachu boxu i uchwytów na narty czy rowery? Przeróżne rodzaje pojazdów z przemysłowymi relingami, zaopatrzone są w przeróżne ich typy. Wybrane spośród nich mają relingi niestandardowe, ponieważ o niewątpliwie większej wielkości.