Bez kategorii

Spłacanie rat leasingowych

Spłacanie rat leasingowych nie jest obciążeniem w sytuacji, kiedy pozycja firmy jest stabilna. Aby odpowiednio dobrać samochód, który chcemy wziąć w leasing na auto, oczywiście trzeba pamiętać o tym, że leasing uznawany jest, jako swego rodzaju forma kredytowania. Tak jak każdy kredyt, taki leasing powinien być spłacany w pierwszej kolejności, przed innymi zobowiązaniami, które są mniej ważne.

Wysokość miesięcznego budżetu firmy należy przeznaczyć z góry odpowiednią kwotę na leasing na auto. Nie może się zdarzyć tak, że zapomnijmy o ratach leasingowych za jeden bądź więcej samochodów. Zobowiązanie to powinno być zawsze opłacane w pierwszej kolejności przed innymi zobowiązaniami. W sytuacji, gdy w grę wchodzi wysoka rata leasingu, jest to dla nas zarówno wydatek, jak i swego rodzaju oszczędność, dlatego że ratę możemy wrzucić w koszty firmowe i jednocześnie też zoptymalizować część pieniędzy. Zamiast wydawać je na podatek dochodowy, będziemy mogli zachować część pieniędzy w ramach właśnie możliwości wyposażenia się w samochód z leasingu. Każdy, kto ma firmę wie, że podatek dochodowy to jest bardzo duży wydatek.

Oczywiście należy pamiętać, że raty leasingowe mogą być negocjowane. Nie musimy płacić ich w pierwszej kolejności, ale warto o tym pamiętać, żeby zabezpieczyć swoją pozycję i mieć gwarancję, że wszystko będzie spłacone. Warto także zawsze negocjować wysokość rat leasingowych, żeby były one dla nas jak najbardziej korzystne. Spłacanie rat leasingowych to inwestycja, która na pewno się opłaci.