Życie i Styl

Na czym w świecie mody polega styl nowoczesny?

Termin “nowoczesny styl” może oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Dla niektórych oznacza on styl, który jest ponadczasowy i klasyczny w swojej atrakcyjności, z naciskiem na wyrafinowane tkaniny i proste sylwetki. Dla innych może to być coś zupełnie przeciwnego, z modnymi elementami, które faworyzują odważne kolory i nadruki nad neutralnymi kolorami klasyki.

W rzeczywistości nie ma jednej definicji nowoczesności – chodzi raczej o to, co jest istotne w danym momencie. W rzeczywistości słowo “nowoczesny” pochodzi od łacińskiego słowa “modo”, co oznacza “właśnie teraz”, więc styl nowoczesny oznacza tak naprawdę coś, co jest świeże i nowe właśnie teraz. To, co uważa się za nowoczesne, zmienia się tak często, jak trendy, które widzimy co sezon na wybiegach; element, który dziś wydaje się nowoczesny, jutro może być przestarzały. Istnieją jednak pewne elementy mody, które zawsze są uznawane za część nowoczesnego stylu:

Dla mężczyzn oznacza to czysty wygląd bez wielu dodatkowych szczegółów lub ozdób (pomyśl o tym, jak zwykle ubierają się mężczyźni z Zachodu). Dla kobiet oznacza to zabawę proporcjami i sylwetkami w sposób, który sprawia wrażenie świeżości (np. noszenie spodni zamiast spódnic). Ważne jest również, aby przy wyborze garderoby pamiętać o swoim stylu życia. Więcej na travelglow.pl