Bez kategorii

Jak z pomocą ulubionego butiku i naszych 4 wskazówek możesz odkryć swój własny styl?

Termin „charakterystyczny styl” to modowy żargon, który jest często używany, ale co to dokładnie oznacza? Pomysł odkrycia własnego stylu jest często zbyt mocno obciążony ikonami stylu, czy stylizacjami celebrytów. Chociaż przeglądanie setek zdjęć „najmodniejszych z najmodniejszych” owszem ma swoje zalety, najlepszym rozwiązaniem będzie pielęgnowanie swojego własnego wyglądu, który będzie sprawdzał się przez lata, zamiast chcieć ubierać się dokładnie tak, jak ktoś inny. Tym bardziej, że dzisiaj niejeden modowy butik online nam to umożliwia – dając dostęp do niemal każdych typów ubrań, jakie fashionistka może sobie wymarzyć.

Niezależnie od tego, czy szukasz całkowitej zmiany stylu, czy też po prostu chcesz spróbować czegoś nowego, istnieje kilka prostych kroków, które mogą sprawić, że spodoba Ci się to, co zobaczysz, gdy znajdziesz swój ulubiony butik, a potem każdego ranka będziesz otwierać swoją szafę wypełnioną po brzegi ubraniami, które w nim zamówiłaś totalnie ze swoim gustem. Najpierw musisz zrozumieć, co naprawdę Ci się podoba, a następnie możesz zacząć rozpoznawać, co sprawia, że czujesz się pewnie w tym, co masz na sobie. Czytaj dalej, aby odkryć kilka wskazówek, które pomogą odkryć Ci Twój własny styl.

Wskazówka #1 Odkryj, w co lubisz się ubierać najbardziej

Najważniejszą rzeczą w ubieraniu się jest zrozumienie, które ubrania sprawiają, że czujesz się najlepiej w swojej skórze. Mogą to być sukienki w stylu boho, których na pęczki oferuje butik LaLaLa lub kurtki typu ramoneska, cokolwiek to jest, znajdź te swoje ulubione elementy garderoby i trzymaj się ich. Robienie sobie zdjęć i patrzenie w lustro pomoże dostrzec elementy, na których powinnaś polegać w swoich modowych wyborach, a także wyeliminować te, w których nie czujesz się dobrze.

Wskazówka #2 Znajdź swoje modowe znaki rozpoznawcze

Większość najbardziej znanych ikon stylu ma właśnie takie znaki rozpoznawcze, które można zauważyć z daleka. Może to być na przykład:

  • konkretny kolor,
  • charakterystyczny nadruk,
  • ulubiony dodatek,
  • element makijażu.

Są fashionistki, które stawiają na czerwoną szminkę, inne mają ulubione okulary przeciwsłoneczne, a jeszcze inne skórzane dodatki. Z pewnością Twój ulubiony butik i pod tym względem zapewni Ci całe mnóstwo inspiracji. Skorzystaj z nich śmiało!

Wskazówka #3 Inwestuj w jakość ubrań, które nigdy Ci się nie nudzą

Udany znak rozpoznawczy Twojego stylu to taki, który będziesz nosić przez lata, więc powinnaś skupić się na noszeniu rzeczy, które naprawdę uwielbiasz i gdy je znajdziesz, nie oszczędzać na ich jakości. Jedną z ulubionych sztuczek fashionistek celem poznania swojej garderoby jest posiadanie oddzielnej szafki i umieszczanie na niej wszystkiego, co zakładałaś na siebie przez jeden miesiąc. Szybko zorientujesz się, z jakich elementów budujesz swoją garderobę. Jeśli lubisz dżinsy, nie wahaj się – odwiedź swój ulubiony butik, kup kilka par wysokiej jakości i noś je na zmianę prawie każdego dnia. Bez wyrzutów sumienia – w końcu chodzi o Twój styl!

Wskazówka #4 Zrozum, czego nie lubisz ubierać

Podczas przeglądania i opracowywania swojej garderoby równie ważne jest zwracanie uwagi na rzeczy, które nie sprawiają, że nie czujesz się dobrze. Jest rzeczą oczywistą, że tylko temu, iż każda blogerka, jaką jesteś w stanie sobie przypomnieć, nosi koszulę w kratkę – wcale nie musi to oznaczać, że Ty też powinnaś, jeśli ten element garderoby po prostu nie sprawia, że czujesz się pięknie. Każdy butik z modą damską będzie miał do zaproponowania alternatywy, jak pastelowa koszula, czy z motywem kwiatowym. Znajdź coś, co pasuje do Ciebie i trzymaj się tego.