Dom

Jak urządzić swoją garderobę?

Pomyśl o swojej szafie jako o żywej, oddychającej istocie: wymaga ona regularnego utrzymania, aby wyglądać i czuć się jak najlepiej. Pierwszym krokiem do utrzymania szafy w dobrym stanie jest spędzanie z nią czasu. Z biegiem czasu poznasz swoje “obszary problemowe” – gdzie rzeczy mają tendencję do bałaganu lub trudno je znaleźć. Zdobędziesz też wyczucie, jak chcesz, by układały się Twoje ubrania i akcesoria.

Teraz, gdy już wiesz, w jakim stanie jest Twoja szafa, czas na organizację! Pierwszą rzeczą, którą będziesz musiała zrobić, jest wyczyszczenie wszystkiego ze swojej szafy. Tak, oznacza to, że każdy ostatni wieszak, torba na ubrania, pudełko na buty i akcesoria muszą zostać usunięte.

W interesie efektywności polecam posortowanie wszystkich tych rzeczy na trzy stosy: wyrzuć, oddaj i zachowaj. Nie przejmuj się zbytnim osądzaniem w tym momencie – po prostu pozbądź się wszystkiego, czego nie nosisz lub co już nie pasuje. Kiedy już wyczyścisz wszystko, co tam jest, przyjrzyj się dobrze temu, co zostało i podejmij decyzje, gdzie co powinno trafić. Więcej na: slowerful.pl