Dom

DIY do twojego domu

Są pewne rzeczy, które są po prostu lepsze, gdy robi się je samemu. Domowy sos do spaghetti, ręcznie dziergany szalik i ta szafka, którą zbudowałeś, a która jest pełna rzeczy – wykonałeś świetną robotę przy wszystkich trzech.

Co jest lepsze od dumy z osiągnięcia, jaką daje zrobienie czegoś samemu? Jest satysfakcja, która płynie z wiedzy, że nie wydałeś pieniędzy na coś, co mogłeś kupić.

Jeśli zamierzasz majsterkować, upewnij się, że dobrze zbadałeś projekt – nic nie jest bardziej frustrujące niż rozpoczęcie projektu tylko po to, by w połowie drogi dowiedzieć się, że jest on o wiele bardziej skomplikowany lub czasochłonny niż początkowo myślałeś. Bądź też realistą co do swoich możliwości – jeśli jest to dla Ciebie obszar problematyczny, przyznaj się do tego i poszukaj pomocy, abyś mógł zrealizować swój projekt. Być może zechcesz skorzystać z pomocy kogoś, kto już wcześniej robił to samo, albo przynajmniej podpatrzeć, jak to robi, zanim sam spróbujesz, abyś mógł uczyć się na ich błędach. Ale co najważniejsze, jeśli jest jedna rzecz, której się nauczyłem, to że robienie czegoś samemu jest tego warte; nagrody są znacznie większe niż jakakolwiek chwilowa frustracja czy rozczarowanie.

I kto wie? Może pewnego dnia szafka pełna rzeczy zmieni się w coś lepszego: jak szafka pełna domowych smakołyków!

Więcej na forhomies.pl