Bez kategorii

Aranżacja salonu – na jakie meble warto postawić?

Urządzenie swojej przestrzeni mieszkalnej, aranżacja wnętrza to bardzo ważny element naszej codzienności. Szczególnie w przypadku salonu, w którym to spędzamy wiele czasu. Tym bardziej kiedy zbliża się jesień i zima, zdecydowanie więcej czasu spędzamy wśród swoich czterech ścian. Oglądamy filmy, seriale, spotykamy się ze znajomymi, czytamy książki czy wykonujemy wiele różnych innych czynności. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by nasza przestrzeń jak najbardziej odpowiadała naszym wymaganiom, jednocześnie sprawiając przyjemność, kiedy przebywamy w tym wnętrzu.

Salon prawdziwego miłośnika książek – czego nie może tutaj zabraknąć?

Świetnym rozwiązaniem dla prawdziwych bibliofilów jest zbudowanie biblioteki zajmującej całą ścianę. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie poukładać nasze książki, które z jednej strony będą w odpowiedni sposób skatalogowane, z drugiej zaś mogą stanowić swoistą ozdobę w naszym salonie. Jeśli zbudujemy naszą biblioteczkę, to nie może zabraknąć tutaj także odpowiedniego kącika do czytania. Fotel do salonu to miejsce, w pobliżu którego warto ustawić dodatkowe światło do czytania – lampkę, którą będziemy oświetlać sobie strony w pochmurne dni. W wielu sklepach znajdziemy mebel, jakim jest fotel do salonu. Jakie kryteria warto uwzględniać przy wyborze tego mebla?

Kryteria doboru fotela do salonu

Z jednej strony warto zwrócić uwagę na jego ogólną estetykę, kolor, styl, jak wpisuje się w naszą przestrzeń, ale z drugiej strony warto przede wszystkim przetestować – czy jest to wygodny mebel. Nie ma nic wspanialszego, niż możliwość zatopienia się w wygodnym fotelu z kocem, książką i gorącą herbatą w zimowe popołudnie. Dlatego też estetyczny, ale przede wszystkim wygodny fotel w naszym salonie to świetna inwestycja. Jeśli zdecydujemy się postawić na wysoką jakość, wytrzymałe materiały, to możemy być pewni, że taki mebel może nam służyć przez wiele lat, a my będziemy mogli cieszyć się korzyściami płynącymi z przesiadywania na nim. Wiele osób decyduje się na zakup kompletu – kanapy w tym samym kolorze i kroju co fotel. Ale warto pamiętać o tym, że nie jest to reguła. Jeśli chcemy stworzyć bardziej kompatybilną kolorystycznie wizualizację, to warto się na to zdecydować. Jednak jeśli nasz fotel będzie znacząco odbiegał od stylu i kolorystyki kanapy, to może stanowić świetny kontrapunkt, który będzie przykuwał uwagę i dodawał ciekawego kolorytu przestrzeni. To my przede wszystkim powinniśmy czuć się komfortowo w swojej przestrzeni, dlatego warto zastanowić się nad tym co my lubimy i tak też zaaranżować salon.